ZTC

Zakrzowiec.pl

OSP Zakrzowiec

OSP Zakrzowiec

Napisany przez:

Kategorie:

Sportowo

OSP Zakrzowiec

1368625104_2ehz3p_600

Dziś nie na sportowo, ale wpis z życia Zakrzowca:

Witam w imieniu komendanta i prezesa ochotniczej staży pożarnej w Zakrzowcu.

Chciał bym poinformować o naborze do STRAŻY POŻARNEJ.  Nasza mała jednostka staży pożarnej poszukuje ochotników chcący aktywnie działać w straży.

W naszej gminie  ochotnicza straż pożarna ma bardzo duże znaczenie. Najbliższa Państwowa straż pożarna znajduje się w Wieliczce ! Czas dojazdu około 10-15 min w zależności od warunków. Więc sami widzicie jaką ważną role pełni ochotnicza straż pożarna w każdej wsi (czas dojazdu nawet  4 min). Są zawsze na miejscu  i gotowi do działania.

Nasza straż posiada ciężki wóz strażacki z beczką 3000litrów !! oraz środek piano twórczy. Dodatkowo posiadamy torbę medyczną oraz inne niezbędne narzędzia do ratownicze.

Ale bez was i tak nie damy rady. Dużo strażaków ochotników już odeszło z powodu  wieku, wyjazdu za granice, zmiany miejsca zamieszkania.  Dlatego apelujemy o  zapisywanie się nic to nie kosztuje, a w wolnej chwili możecie pomóc swojemu sąsiadowi, bliskiemu lub całkiem obcej osobie. W wolnej chwili  możecie przyjść do remizy lub  podczas alarmu ( syreny ) wyruszyć na ratunek.

Więcej informacji  można uzyskać pod nr tel.:  792939360  lub Facebook Buczek Jan Paweł, Email:pawelbuczek93@gmail.com

Jeśli będzie potrzeba można zrobić zebranie w  tygodniu w godzinach wieczornych.

Prowadzimy również sprzedaż kalendarzy na rok 2016. Pieniądze w całości przeznaczone są na sprzęt do ratowania i wyposażenie auta strażackiego. 

 

autor:
Buczek Jan Paweł

Kategorie:

Sportowo

Napisany przez:

Komentarze:

Udostępnij mnie!