Dawno, dawno temu  w 2014 roku na przepięknym osiedlu położonym nieopodal Miasta Królów Polskich, niewielka grupa ludzi postanowiła spróbować pobiegać. Jeden z nich się nudził (Słodki), drugi był tłusty i postanowił schudnąć (Przemo), a dwójka biegaczy w postaci Darka i Edyty postanowiła pokazać im jak się przebiera nogami. Tak oto w tej zabawnej ekipie zapaliła się iskierka nadziei, że coś z nich jeszcze będzie. Biegnąc tak przez nasze Staniątki wpadli na szalony pomysł, aby założyć klub i nazwać go Zakrzowiec Tram Challenge, dalej sytuacja zmieniała się lawinowo.

Tak oto zaczęła się historia naszej ekipy, z czasem dołączali do niej następni śmiałkowie, co ciekawe na tym maleńkim skrawku ziemi jakim jest Zakrzowiec, znalazło się dużo dzielnych i mężnych wojowników, którzy postanowili wspierać ZTC w ich działaniach na licznych zawodach. Z czasem sława po okolicy się rozniosła i dołączali do nas kolejni zawodnicy z innych miast. Obecnie nasza drużyna posiada ponad dwudziestu reprezentantów. Posiadamy „runnersów”, crosfiterów, „spartanów”, a także najmocniejszą w okolicy grupę szosową Niepokręce. W 2017 roku ZTC postanowiło zdominować okolice łącząc siły z walecznymi SRTG Niepołomice i śmiało można powiedzieć, że dziś jesteśmy największą grupą sportową w okolicy. 

 

Cała historia startów w biegach z przeszkodami rozpoczęła się od niewinnej reklamy w jednej ze sportowych gazet :  „Pierwszy Spartan Race w Polsce – wyjdź ze strefy komfortu” i oczywiście grafika przedstawiająca góry i zawodnika pokonującego  jedną z przeszkód. Szybkie sprawdzenie co to jest za event, do tego razem z bratem trafiliśmy na pierwszy otwarty trening Spartana w Krakowie w okolicy Błoń , prowadzony przez ekipę 72D. I tak rozpoczęliśmy swój udział w tych imprezach. Pierwsze starty w 2014 i 2015 były zbieraniem doświadczenia i dobrą zabawą.  Pomysł stworzenia własnej grupy treningowej narodził się podczas sezonu 2016, w którym startowaliśmy razem z bratem w drużynie prowadzonej przez Łukasza Wańczyka i Jowi Polańskiej.  Tam właśnie zbieraliśmy szlify organizacyjne.

Po konsultacjach z znajomymi wystosowaliśmy wniosek o założenie grupy treningowej Spartan Race Training Group Niepołomice do właścicieli licencji Spartan Race Poland. Otrzymaliśmy gotowy fan page, który prowadzimy,  flagę oraz standardy, które należy przestrzegać, aby móc prowadzić taką grupę.  Początki były ciężkie: brak finansów , doświadczenia, zaplecza marketingowego. W takich sytuacjach należy oprzeć rozwój o ludzi z taką samą pasją i chęcią pomocy. Chciałbym zaznaczyć w tym miejscu wkład kilku osób, bez których nasza grupa nie prosperowałaby tak dobrze:

  • Kamil Gajec, który zadbał o rozwój fan page SRTG Niepołomice wykonując grafiki oraz plakaty promujące udział w treningach.
  • Kasia Nawrot, która czuwa nad całą stylistyką tekstów.
  • Paulina Drabik, ówczesna menager Next Level Fitness, która nam zaufała i umożliwiła prowadzenia treningów w nowoczesnej siłowni w Staniątkach.
  • Burmistrz Niepołomic Pan Roman Ptak, który przekazał dofinansowanie na zakup koszulek.
  • Firmy Wnęk Market i Euforia, które dofinansowały zakup sprzętu przeznaczonego do treningów OCR.  

Dzięki temu wszystkiemu nasza grupa ruszyła pełną parą. Promocja biegów z przeszkodami spowodowała napływ chętnych do treningów i stworzenie grupy ludzi z różnych środowisk, które połączyła wspólna pasja. Jesteśmy ekipą, która staje się coraz bardziej zżyta,  na i po treningach.

Gdy zakładaliśmy grupę znaliśmy terminarz na sezon 2017. Świetną wiadomością była lokalizacja przypadająca na kwiecień, czyli Kraków. Większość naszych uczestników tych zawodów była debiutantami, połączyliśmy siły z ZTC i tym samym oficjalnie pierwszy raz wystartowaliśmy na zawodach. Byliśmy jedną z najliczniejszych grup i ku naszemu zdziwieniu zajęliśmy 2 miejsce w klasyfikacji open team, a co jeszcze ważniejsze dla mnie wszyscy ukończyli pierwszy etap Trifecty, bez kontuzji i z uśmiechem na twarzy. Później już było coraz lepiej, fajna frekwencja na zajęciach , pierwszy wyjazd drużynowy za granicę do Valcańskiej Doliny, zwycięstwo na zawodach w Krynicy, oraz w Kubińskiej Holi. Między czasie pojedyncze osoby albo małe grupki naszych zawodników brały udział w przeróżnych biegach m.in. Runmagedon oraz Perły Małopolski.

Pierwotnym założeniem na sezon 2017 było zebranie 3-4 osób i ukończenie  kilku biegów, ale wynik  jaki osiągnęliśmy przekroczył moje najśmielsze oczekiwania. Tylko w biegach  Spartan Race wystartowało około 55 osób, a w tym 12 może pochwalić się zdobycie prestiżowych Trifect . Obecnie piszemy dalej Historię naszej grupy, pomysłów jest multum, od budowy toru z przeszkodami , po wyjazdy zagraniczne m.in. Andora, Taranto,  Mallorca. 

Tak oto pokrótce przedstawia się historia naszych teamów. Rozpoczęliśmy  współpracę w 2017 i zamierzamy ją pogłębiać oraz rozwijać się wspólnie. Dołącz do nas i stań się częścią historii naszej grupy!

 

Zapraszamy do przeglądnięcia galerii z różnych imprez: