Witamy na nowej odsłonie Zakrzowiec.pl

   Lata mijają, a nasz zespół Zakrzowiec Team Challenge ewoluuje, choć to co dzisiaj chcemy Wam zaprezentować można już nazwać rewolucją.  Nasz team wywodzi się od biegania i dalej jest to nasza główna dyscyplina sportowa. Jednak sporo osób z naszej grupy zakochało się w kolarstwie szosowym i tak oto powstała grupa Niepokręce. Jako, że jesteśmy ludźmi kochającymi nowe wyzwania, część z nas postanowiło spróbować biegów ekstremalnych typu spartan i od tego czasu zrodził się pomysł, aby stworzyć najmocniejszą grupę sportową w okolicy.  

 

ZTC & SRTG Niepołomice w Kubińskiej Holi.

  Tak oto rozpoczyna się największa fuzja teamów w okolicy. ZTC poznało wspaniałą i doświadczoną grupę prowadzą przez trenera Pawła Siwka – Spartan Race Trening Group Niepołomice. W pierwszych miesiącach współpracy nikt jeszcze nie myślał, że nasze więzi się tak mocno zacisną. Po kilku wspólnych startach oba teamy zaczęły się wzajemnie uzupełniać. SRTG Niepołomice dzieliło się doświadczeniem w pokonywaniu przeszkód, czy walki w trudnych warunkach, a  ZTC pomagało w treningach biegowych, dzieląc się bagażem doświadczeń na różnych dystansach. 

 

Obecny sezon na zawody się kończy i zostało już tylko kilka startów, ale można go uznać za bardzo udany. Każdy z zawodników ZTC i SRTG obrał swoją drogę i dążył do jej zrealizowania. Dzięki temu mamy w swoim gronie maratończyków, Spartan zdobywców Trifecty, pierwszego triatlonistę i  kolarzy, którzy stanęli do walki w zawodach czasowych w naszej Puszczy Niepołomickiej. 

   Zawodnicy SRTG Niepołomice wraz z członkami ZTC pierwszy raz stanęli do walki w zawodach biegowych. Wspólnie zdobywaliśmy doświadczanie startując w cyklu Perły Małopolski, a także w naszej ulubionej lokalnej imprezie ” W Pogoni  za żubrem” – o czym można przeczytać tutaj. ZTC wystartowało u boku SRTG w biegach Spartan Race w Krakowie, Krynicy i Kubińskiej Holi. Naszą wspólną walkę w Krakowie można zobaczyć tutaj.

Grupa „Niepokręce” podczas treningu.

Obecnie stanowimy grupę znajomych, przyjaciół, sparing partnerów. W 2018 roku zamierzamy wspólnie trenować, rozwijać się, a także startować w kolejnych zawodach ekstremalnych, biegowych, czy rowerowych. Oprócz tego nadal będziemy imprezować i wzmacniać nasze więzi poszerzając horyzonty sportowe. 

   Wspominając ten sezon nie można zapomnieć o naszym ulubionym miejscu spotkań, czyli siłowni i klubie fitness Next Level Fitness. To tu tak naprawdę rozpoczęła się pierwsza współpraca. Jest to miejsce naszych treningów (nie licząc tych na świeżym powietrzu) i spotkań. NLF również został naszym generalnym partnerem i sponsorem. Podczas biegów zawsze wspiera nas dostarczając napoje, odżywki, a także dokłada się do naszych potrzeb team’owch – za co bardzo dziękujemy. Wszystkich, którzy jeszcze nie skorzystali z ich usług serdecznie zapraszamy, a więcej można przeczytać tutaj. Pozdrawiamy również naszych trenerów crossa, którzy przygotowują nas fizycznie do zawodów.

Zawodnicy ZTC w charytatywnym biegu ” Dla Agnieszki”.

 Stworzyliśmy tą stronę wspólnie. Jej celem ma być informowanie kibiców, znajomych, zawodników o naszych poczynaniach, inicjatywach, czy wspólnych treningach. Mamy nadzieję, że trud włożony w jej przygotowanie zostanie pozytywnie odebrany przez wszystkich naszych fanów. Będzie to dla nas największa nagroda.  

Musimy tutaj zatrzymać się i podziękować szczególnie osobom, które spędziły kilkadziesiąt godzin pracy nad stworzeniem tej strony:  

  • Katarzyna Nawrot (redaktor/korekta) 
  • Grzegorz Słodki (przygotowanie materiałów) 
  • Michał Leszczyński (redaktor, przygotowywanie materiałów) 
  • Paweł Siwek (przygotowywanie materiałów) 
  • Konrad Kmieciej (pomoc techniczna) 
  • Alicja Łukaszewicz (redaktor, przygotowanie materiałów)

   Jest jeszcze jedna osoba, która nie należy do teamów, choć powinna dostać honorowe miejsce, ponieważ po cichu i bezinteresownie wspiera ZTC od początków jego istnienia. Mowa o Patryku Kubiaku, który od wielu lat zarządza naszym serwerem, wspomaga funkcjonowanie strony, a także poprawia wszystkie głupie błędy po Przemie. 

   Kończąc – zapraszamy wszystkich zainteresowanych do przeglądania nowej, wspólnej strony, gdzie można zobaczyć naszych zawodników, trenerów, galerię zdjęć, a także przeczytać najnowsze wieści z naszych sportowych poczynań. Zachęcamy do polubienia naszych fanpage  SRTG Niepołomice i ZTC na facebooku, a także śledzenia najnowszych wpisów, które wkrótce pojawią się z podsumowaniem roku 2017 i planami na 2018.  

Dodaj komentarz