Czym jest Zakrzowiec.pl?

zakrzowiecszkic

Zakrzowiec.pl  – co z czym i dla kogo

zakrzowiecTekst ten powstał w roli  wyjaśnienia co do założeń dla których stworzyłem tą stronę. Więc zaczynając od początku strona powstała jako inicjatywa sportowa, jednak już przy projektowaniu wyglądu miałem nadzieje, że stanie się również centrum informacji z naszego bloku, bloków, osiedla czy nawet okolicy.

Redaktorzy – czyli wpisy na naszym blogu

WritingJako administrator mam pełne uprawnienia do zarządzania stroną, jednak wolałbym się zajmować tylko administracją i co najwyżej pisaniem w dziale „running”.

Obecnie Piotrek Świderek przejął role redaktora działu piłki nożnej oraz „sportowych śród”, fajnie by było jakby inne działy przejęły kolejne osoby, które chcą się tym zajmować.

Jeśli ktoś ma ochotę, to mamy kategorie „Osiedlowo”  w której brakuje redaktora co by pisał ogłoszenia co do sytuacji na osiedlu, ogłoszenia zarządu, problemy i inne inicjatywy. Ja nie widzę w tym problemu aby były takie publikacje, wystarczy założyć konto i udostępnię opcje redaktora, a nawet jak ktoś słabo ogarnia technologie www to wystarczy wysłać mi tekst na maila, a ja go wrzucę na stronę ( zakrzowiec@zakrzowiec.pl ). Moim zdaniem takie wpisy będą miały większą wartość niż te na shoutboxie, ponieważ system komentarzy pod artykułem jest  bardziej rozwinięty, a shoutbox/chat raczej służy do wymiany krótkich wpisów i średnio nadaje się do rozbudowanych dyskusji.

Ta sama sytuacja  tyczy się też różnych akcji typu andrzejki, ogniska, paczki charytatywne czy inne super pomysły, które pojawiają się wśród naszej społeczności, wyślijcie maila z tekstem, czy nawet cały plakat w pliku graficznym a ja już go przerobię tak aby pojawił się na stronie.

A co z Fanpage’em?

FacebookO ile jestem administratorem i właścicielem  domeny Zakrzowiec to sprawa z Fanpage’em ma się zupełnie odmiennie. Właścicielem, administratorem  oraz osobą promującą naszą społeczność  na Facebook’u jest Grzegorz Słodki, także w sprawie publikacji wpisów na wall’u proszę kierować zapytania bezpośrednio do Niego. Mamy tutaj jedynie nie pisaną zasadę, że ważniejsze i większe wpisy pojawiają się najpierw na stronie a dopiero później są podlinkowane na Fanepage’u co pozytywnie wpływa na pozycjonowanie naszej strony w Google. W skrócie nasz specjalista od Social Media to Grzegorz Słodki. Można też założyć społeczność na FB lub Google +, ponieważ fanpage średnio się nadaje do takiej komunikacji i lepiej aby promował inicjatywy sportowe niż nasze wewnętrzne sprawy. Mamy jeszcze niby forum ale jest martwe, zresztą bez dobrej i  łatwej nazwy nie ma siły przebicia, można by niby założyć nowe i podpiąć pod stronę (zakrzowiec.pl/forum/) ale czy to ma sens (sam nie wiem).

Kończąc…

ZTCTo by było tyle ode mnie, jeśli ktoś ma jakieś pytania to można skorzystać z komentarzy pod spodem tego wpisu lub podejść pod 12-stke w drugiej klatce, jestem otwarty na wszelkie sugestie oraz czekam na propozycje co można by poprawić i jak usprawnić przekaz.

A teraz po takim długim przynudzaniu chodźmy przygotować się do zbliżających się Świetlików 🙂

 

Grafiki pochodzą z:
Pixabay.com
 Simon / Pixabay
Zakrzowiec.pl

Dodaj komentarz